setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);

Woda wodorowa – wpływ na skórę i promieniowanie

29 czerwca 2018 |

Woda wodorowa – wpływ na skórę i promieniowanie

Naukowcy wiedzą, że spożywanie wody wodorowej ma korzystny wpływ na nasz organizm. Wciąż jednak są przeprowadzane badania, które mają odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się dzieje. Czy w przyszłości woda wodorowa będzie szeroko wykorzystywana w leczeniu np. oparzeń?

Czym  jest woda wodorowa i co o niej wiemy?

Woda wodorowa to po prostu woda bogata w wodór molekularny. O wodzie wodorowej wiadomo dziś sporo, a to głównie za sprawą japońskich naukowców, którzy jako pierwsi postanowili przeprowadzić badania na szeroko zakrojoną skalę. To właśnie z opublikowanych przez nich badań wynika, że woda wodorowa jest jednym z najskuteczniejszych selektywnych antyoksydantów. Jej spożywanie oznacza zatem oczyszczenie i regenerację organizmu.

Udowodnienie korzystnego wpływu wody wodorowej na ludzki organizm sprawiło, że dziś w dalszym ciągu prowadzi się badania nad wodą wodorową. Celem tych badań jest sprawdzenie, czy woda wodorowa może być szeroko wykorzystana w leczeniu różnych schorzeń. Co dotychczas naukowcy wiedzą, gdy mowa o wpływie wody wodorowej na skórę?

Woda wodorowa, a skóra

Niektóre z przeprowadzanych badań dotyczą wpływu wody wodorowej na uszkodzenia skóry spowodowane jej ekspozycją na promieniowanie. Z badań wynika, że:

  • sól fizjologiczna bogata w wodór ma korzystny wpływ na oparzenia

Aby sprawdzić, czy w przyszłości woda wodorowa będzie mogła być wykorzystywana przy łagodzeniu skutków oparzeń, naukowcy przeprowadzili badanie na szczurach. Po wywołaniu oparzenia, podano im sól fizjologiczną bogatą w wodór, a następnie przeprowadzono obserwację. Naukowcy stwierdzili, że będący reakcją na oparzenie wzrost malonodialdehydu (marker stresu oksydacyjnego), został znacznie zredukowany. Jednocześnie wzrosła aktywność endogennych enzymów antyoksydacyjnych. W związku z tym naukowcy uznali, że wodór może korzystnie wpływać na rany powstałe w wyniku oparzenia.

  • woda wodorowa ma wpływ rekonstrukcyjny na ludzkie komórki

U leżących pacjentów często pojawiają się odleżyny. Naukowcy postanowili sprawdzić, czy spożywanie wody wodorowej korzystnie wpłynie na gojenie się ran na poziomie komórkowym. Grupie dwudziestu dwóch japońskich pacjentów w wieku od 71 do 101 lat z odleżynami podawano wodę wodorową, prowadząc jednocześnie standardowe leczenie odleżyn. Z badania wynika, że wewnątrzkomórkowy stres oksydacyjny został zmniejszony przez podanie wody wodorowej. Wyniki badań pozwoliły naukowcom stwierdzić, że woda wodorowa ma korzystny wpływ na proces gojenia się ran.

  • woda wodorowa korzystnie wpływa na procesy zapalne u pacjentów ze stwierdzonym zapaleniem skórno-mięśniowym

Zapalenie skórno-mięśniowe to choroba, której przyczyny nie są do końca poznane. Specjaliści uważają, że jest to choroba o podłożu autoimmunologicznym. Do jej charakterystycznych objawów należą zmiany skórne, np. rumień oraz skóra skłonna do pęknięć i złuszczania. Naukowcy postanowili sprawdzić, czy podawanie wody pacjentom, u którym rozpoznano tę właśnie chorobę, korzystnie wpłynie na stan skóry.

Wyniki badań są następujące: naukowcy nie zaobserwowali ani poprawy, ani pogorszenia objawów klinicznych, ale spożywanie wody wodorowej miało swoje odzwierciedlenie w proporcjach mleczanu do pirogronianu. Z przeprowadzonych badań naukowcy wysnuli wniosek, że woda bogata w wodór molekularny zmniejsza procesy zapalne w przypadku zapalenia skórno-mięśniowego.

Dbaj o skórę, korzystając z wody wodorowej

Jeżeli zakupisz generator RaRa, zapewnisz sobie stały dostęp do wody wodorowej. Wodę możesz wykorzystać do gotowania i przygotowywania napojów oraz do pielęgnacji skóry całego ciała. Regularnie korzystasz z odżywczych maseczek, które wykonujesz samodzielnie? Warzywa i owoce, które są Ci potrzebne do przygotowania maseczki, umyj w wodzie wodorowej. To szybki i tani sposób, aby zadbać o kondycję swojej skóry.

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25874619

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24020833

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22146674

Woda wodorowa w Twoim domu

Nowoczesny generator wody wodorowej dla całej rodziny.

Dowiedz się więcej na stronie:

www.molecularhydrogenfoundation.org