setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);
29 czerwca 2018 | woda antyoksydacyjna woda h2 woda wodorowa
Naukowcy wiedzą, że spożywanie wody wodorowej ma korzystny wpływ na nasz organizm. Wciąż jednak są przeprowadzane badania, które mają odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się dzieje. Czy w przyszłości woda wodorowa będzie szeroko wykorzystywana w leczeniu np. oparzeń?
Woda wodorowa to po prostu woda bogata w wodór molekularny. O wodzie wodorowej wiadomo dziś sporo, a to głównie za sprawą japońskich naukowców, którzy jako pierwsi postanowili przeprowadzić badania na szeroko zakrojoną skalę. To właśnie z opublikowanych przez nich badań wynika, że woda wodorowa jest jednym z najskuteczniejszych selektywnych antyoksydantów. Jej spożywanie oznacza zatem oczyszczenie i regenerację organizmu.
Udowodnienie korzystnego wpływu wody wodorowej na ludzki organizm sprawiło, że dziś w dalszym ciągu prowadzi się badania nad wodą wodorową. Celem tych badań jest sprawdzenie, czy woda wodorowa może być szeroko wykorzystana w leczeniu różnych schorzeń. Co dotychczas naukowcy wiedzą, gdy mowa o wpływie wody wodorowej na skórę?
Niektóre z przeprowadzanych badań dotyczą wpływu wody wodorowej na uszkodzenia skóry spowodowane jej ekspozycją na promieniowanie. Z badań wynika, że:
Aby sprawdzić, czy w przyszłości woda wodorowa będzie mogła być wykorzystywana przy łagodzeniu skutków oparzeń, naukowcy przeprowadzili badanie na szczurach. Po wywołaniu oparzenia, podano im sól fizjologiczną bogatą w wodór, a następnie przeprowadzono obserwację. Naukowcy stwierdzili, że będący reakcją na oparzenie wzrost malonodialdehydu (marker stresu oksydacyjnego), został znacznie zredukowany. Jednocześnie wzrosła aktywność endogennych enzymów antyoksydacyjnych. W związku z tym naukowcy uznali, że wodór może korzystnie wpływać na rany powstałe w wyniku oparzenia.
U leżących pacjentów często pojawiają się odleżyny. Naukowcy postanowili sprawdzić, czy spożywanie wody wodorowej korzystnie wpłynie na gojenie się ran na poziomie komórkowym. Grupie dwudziestu dwóch japońskich pacjentów w wieku od 71 do 101 lat z odleżynami podawano wodę wodorową, prowadząc jednocześnie standardowe leczenie odleżyn. Z badania wynika, że wewnątrzkomórkowy stres oksydacyjny został zmniejszony przez podanie wody wodorowej. Wyniki badań pozwoliły naukowcom stwierdzić, że woda wodorowa ma korzystny wpływ na proces gojenia się ran.
Zapalenie skórno-mięśniowe to choroba, której przyczyny nie są do końca poznane. Specjaliści uważają, że jest to choroba o podłożu autoimmunologicznym. Do jej charakterystycznych objawów należą zmiany skórne, np. rumień oraz skóra skłonna do pęknięć i złuszczania. Naukowcy postanowili sprawdzić, czy podawanie wody pacjentom, u którym rozpoznano tę właśnie chorobę, korzystnie wpłynie na stan skóry.
Wyniki badań są następujące: naukowcy nie zaobserwowali ani poprawy, ani pogorszenia objawów klinicznych, ale spożywanie wody wodorowej miało swoje odzwierciedlenie w proporcjach mleczanu do pirogronianu. Z przeprowadzonych badań naukowcy wysnuli wniosek, że woda bogata w wodór molekularny zmniejsza procesy zapalne w przypadku zapalenia skórno-mięśniowego.
Jeżeli zakupisz generator RaRa, zapewnisz sobie stały dostęp do wody wodorowej. Wodę możesz wykorzystać do gotowania i przygotowywania napojów oraz do pielęgnacji skóry całego ciała. Regularnie korzystasz z odżywczych maseczek, które wykonujesz samodzielnie? Warzywa i owoce, które są Ci potrzebne do przygotowania maseczki, umyj w wodzie wodorowej. To szybki i tani sposób, aby zadbać o kondycję swojej skóry.
Źródła:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25874619
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24020833
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22146674