FAQ

FAQ – najczęściej zadawane pytania.

Co to jest wodór cząsteczkowy H2?

Wodór cząsteczkowy (molekularny) to najprostsza dwuatomowa cząsteczka złożona z dwóch atomów wodoru. Na Ziemi występuje śladowo. Jednak woda nasycona wodorem H2 okazuje się być kolejnym sposobem wykorzystania wodoru dla ludzkości.

Co to są antyoksydanty?

Antyoksydanty to przeciwutleniacze. Opóźniają lub wstrzymują procesy utleniania komórek.

Czym są stres oksydacyjny i wolne rodniki?

Stres oksydacyjny to zaburzenie stanu równowagi antyoksydantami a prooksydantami. To stan w którym organizm traci swoje naturalne zdolności obronne. Stres oksydacyjny może prowadzić do wielu groźnych chorób. Wolne rodniki w naszym organizmie to cząsteczki zawierające niesparowane elektrony czyli atomy o jednym elektronie bez pary.

Czym jest woda nasycona wodorem?

W świetle badań naukowych można ją nazwać „wodą życia”. Woda wodorowa uwalnia organizm od szkodliwych wolnych rodników, oczyszcza i wspomaga funkcje witalne. Duża zawartość wodoru cząsteczkowego zbliża ją do uzdrawiających wód znanych z Lourdes czy Tlacote

Jak stosować wodę nasyconą wodorem?

Warto wypijać ok. 1,5 – 2 litrów wody dziennie natychmiast po nalaniu z generatora RaRa. Należy pamiętać, że wodór bardzo szybko „wyparowuje” do atmosfery.

Jakie są korzyści z picia i używania wody wodorowej?

Podstawowa korzyść to funkcja antyoksydacyjna. O wpływie wodoru cząsteczkowego przeczytacie więcej w zakładce H2 EDU. Znajdują się tam materiały z badań naukowych, które potwierdzają szereg prozdrowotnych zastosowań wody nasyconej wodorem cząsteczkowym. LINK

Czy woda wodorowa jest bezpieczna?

Do tej pory nie stwierdzono żadnych zagrożeń związanych z używaniem lub przedawkowaniem wody wodorowej. Zatem, pijmy na zdrowie!

 

Dlaczego generator świeci się na pomarańczowo?

Są różne przyczyny z powodu których generator świeci się na pomarańczowo:

  • domaga się czyszczenia. Przycisk Cleaning służy do automatycznego czyszczenia urządzenia. Po każdorazowym przepływie 30 litrów wody, czerwone światło LED zamruga. Należy wtedy przycisnąć przycisk Cleaning przez 3 sekundy. Przez ok. 25 sekund z generatora wypłynie ok 250 ml wody, którą należy wylać. Funkcja czyszczenia może być użyta w każdej chwili.
  • zalany został czujnik wycieku wody. Czujnik wycieku wody (umieszczony jest na dolnej powierzchni obudowy). W wypadku wycieku wody lub zalania go od zewnątrz, czujnik bezpieczeństwa umieszczony na zewnętrznej powierzchni dna wykryje go. Czerwone i zielone diody LED będą migać na przemian a maszyna zatrzyma się. Należy wtedy wyjąć wtyczkę z gniazdka, wytrzeć oraz osuszyć czujnik bezpieczeństwa i podłączyć ponownie urządzenie do sieci elektrycznej. Zdarza się że trzeba poczekać aż woda wyschnie i wyparuje.
  • należy wymienić filtr. Szczegóły wymiany filtra znajdują się w instrukcji obsługi w zakładce GeneratorH2. Po wymianie filtra odłącz zasilanie, po czym przyciśnij i przytrzymaj przycisk H2 na pięć sekund w celu zrestartowania urządzenia. Problem powinien zniknąć po ponownym włączeniu zasilania.

Dlaczego nie widzę bąbelków w wodzie?

Brak bąbelków nie oznacza, że wodór nie jest generowany. Jeśli temperatura wody jest za niska, bąbelki mogą się tymczasowo nie pojawić. Można sprawdzić to za pomocą wskaźnika wodoru. Wciśnij przycisk Cleaning (Czyszczenie), w celu wymycia urządzenia. Wymień filtr, jeśli był w użytku od dłuższego czasu. Funkcjonowanie generatora wody wodorowej może ulec uszkodzeniu, jeśli wydajność filtra się zmniejszy.