setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);

Woda wodorowa – wpływ na oczy i uszy

21 kwietnia 2018 |

Woda wodorowa – wpływ na oczy i uszy

W latach 80-tych ubiegłego roku Japończycy rozpoczęli badać wpływ wody wodorowej na organizm człowieka. Dziś badań prowadzi się więcej, a ich wyniki sugerują, że w przyszłości woda wodorowa może być wykorzystywana w leczeniu wielu schorzeń. Sprawdź, dlaczego warto ją spożywać na co dzień i jaki wpływ ma na oczy i uszy.

Czym jest stres oksydacyjny?

Stres oksydacyjny to zaburzenie równowagi między reaktywnymi formami tlenu a antyoksydantami. Wielu naukowców uważa dziś, że wystąpienie stresu oksydacyjnego to podłoże dla rozwoju innych chorób, np. cywilizacyjnych. Woda wodorowa ma bardzo korzystny potencjał redoks, który wynosi -420. Z tego względu ma ona zdolność wiązania wolnych rodników i neutralizowania ich działalności w organizmie. W efekcie nie dochodzi do stresu oksydacyjnego.

Jak woda wodorowa wpływa na oczy i uszy?

Woda wodorowa ma korzystny wpływ zarówno na oczy, jak i uszy – wynika to z przeprowadzonych dotychczas badań. Naukowcy odkryli, że:

  • Wodór może skutecznie chronić słuchowe komórki rzęsate przed reaktywnymi formami tlenu. Wiadomo, że reaktywne formy tlenu przyczyniają się do uszkodzeń tych komórek, np. wpływają na rozwój szumów usznych. W przeprowadzonym przez naukowców badaniu wodór hamował wytwarzanie reaktywnych form tlenu oraz peroksydację lipidów, czyli biologiczny proces utleniania lipidów.
  • Wodór może łagodzić chwilową utratę słuchu, która powstała w wyniku ekspozycji na hałas. Taki wniosek płynie z badania przeprowadzonego na świnkach morskich. Grupa świnek przez 14 dni otrzymywała wodę wodorową, a następnie została wystawiona na działanie hałasu. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że słuchowe potencjały wywołane pnia mózgu (zjawiska powstające w mózgu i będące odpowiedzią na bodźce dźwiękowe) są lepsze u świnek, które piły wodę wodorową.
  • Wodór ma korzystny wpływ na stres oksydacyjny, który powstaje w komórkach siatkówki. Badanie przeprowadzono na tkankach siatkówki szczurów. Wyniki pozwoliły stwierdzić, że wodór ma działanie neuroprotekcyjne, gdy mowa o uszkodzeniach komórek siatkówki wywołanych właśnie stresem oksydacyjnym. Z tego względu w przyszłości może on być szeroko wykorzystywany przy leczeniu np. jaskry.
  • Wodór chroni komórki zwojowe siatkówki (RGC). Wiadomo, że to właśnie śmierć komórek zwojowych, które są rozmieszczone w siatkówce, jest przyczyną rozwoju jaskry, czyli nieodwracalnej ślepoty. W przeprowadzonym badaniu wykorzystano szczury po zmiażdżeniu nerwu wzrokowego, które otrzymywały bogatą w wodór sól fizjologiczną. Śmierć komórek zwojowych (apoptoza) była mniejsza w tej grupie szczurów, które otrzymywały właśnie wodór.

Przeprowadzone badania wskazują, że w przyszłości wodór może mieć szerokie zastosowanie w leczeniu zarówno chorób narządu wzroku i narządu słuchu.

Powyższe wyniki badań skłoniły Cię do picia wody bogatej w wodór molekularny? Nic prostszego – możesz zapewnić sobie dostęp do takiej wody, nabywając specjalne urządzenie, czyli generator wody wodorowej RaRa. Pozwala on uzyskać wodę o terapeutycznym stężeniu wodoru molekularnego, czyli 1,2 mg/l. Dzienny koszt zapewniania sobie takiej wody wynosi jedynie 5 zł, a wodę możesz wykorzystywać na wiele sposobów, np. do gotowania, mycia owoców i warzyw czy pielęgnacji ciała.

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19339905

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20888392

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25801048

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24915536

Woda wodorowa w Twoim domu

Nowoczesny generator wody wodorowej dla całej rodziny.

Dowiedz się więcej na stronie:

www.molecularhydrogenfoundation.org