setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);

Woda wodorowa – wpływ na nowotwory

15 czerwca 2018 |

Woda wodorowa – wpływ na nowotwory

Z prowadzonych badań wynika, że reaktywne formy tlenu (RFT) biorą udział w transformacji nowotworowej komórek. Jakie wpływ na rozwój komórek nowotworowych ma woda wodorowa, która jest dziś uznawana za najskuteczniejszy selektywny antyoksydant?

Jak powstają nowotwory?

Każda komórka może nabrać cech komórki nowotworowej, czyli mieć m.in. nieograniczony potencjał replikacyjny i być niewrażliwa na inhibitory wzrostu. Powstawanie nowotworów to jednak proces długotrwały. Współcześnie wiadomo, że RTF są aktywne na każdym etapie przekształcania się komórki w komórkę nowotworową.

Z dotychczasowych badań przeprowadzonych przez naukowców wiadomo, że stres oksydacyjny ma bardzo negatywny wpływ na kondycję komórek – może spowodować trwałe zmiany m.in. w białkach, a w konsekwencji doprowadzić do nieprawidłowości w metabolizmie komórek. Naukowcy wciąż poszukują odpowiedzi na pytanie, jak sprawić, aby komórki nie przechodziły transformacji nowotworowej. Wiadomo, że dieta antyrakowa obfituje w warzywa i owoce, które są antyoksydantami. Czy zatem spożywanie wody wodorowej może zmniejszyć prawdopodobieństwo rozwoju nowotworu?

Działanie wody wodorowej – poznaj wyniki badań naukowców

Naukowcy przeprowadzili wiele badań, które miały odpowiedzieć na pytanie, czy woda wodorowa może pomóc w leczeniu nowotworów. Jednym z takich badań było podanie wody nasyconej wodorem molekularnym szczurom, u których stwierdzono nefrotoksyczność wywołaną przez cisplatynę.

W grupie szczurów, które otrzymały wodę wodorową, zauważono korzystne zmiany. Naukowcy uważają, że wynikają one z redukcji cytotoksycznych rodników tlenowych.

Wodę bogatą w wodór molekularny i fluorouracyl podawano myszom z rakiem okrężnicy. Przeprowadzone badania kontrolne wykazały, że woda nasycona H2 ma działanie przeciwutleniające – przyczyniła się ona do wydłużenia życia myszom.

Naukowcy udowodnili również, że woda wodorowa o odpowiednim stężeniu wodoru molekularnego skutecznie usuwa RFT, które są niezbędne na etapie tworzenia się komórek nowotworowych. Użyty wodór w badaniu wzbogacono koloidem platynowym. Według naukowców takie połączenie pozwoliło uzyskać najlepsze efekty.

Ciekawe wyniki płyną również z badania, które zostało przeprowadzone na myszach z rakiem płaskonabłonkowym. Poddano je działaniu mieszaniny składającej się z 2,5 proc. tlenu i 97,5 proc. wodoru pod ciśnieniem ośmiu atmosfer. Naukowcy chcieli w ten sposób sprawdzić, czy wodór może spowodować regresję nowotworu skóry. Wyniki okazały się obiecujące – naukowcy uważają, że wodorowa terapia hiperbaryczna może być pomocna w leczeniu również innych rodzajów nowotworów.

Pij wodę wodorową na zdrowie

Wyniki badań opublikowane przez naukowców są bardzo obiecujące – być może w przyszłości wodór molekularny będzie szeroko wykorzystywany w leczeniu nowotworów. Jeżeli chcesz samodzielnie przekonać się o skuteczności wody wodorowej, to masz taką możliwość – musisz jedynie zaopatrzyć się w generator wody wodorowej. To sposób, aby zapewnić sobie stały dostęp do wody wodorowej, którą można wykorzystywać na różne sposoby, np. do gotowania i pielęgnacji ciała.

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21882093

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25870767

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21042740

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1166304

https://phmd.pl/api/files/view/25841.pdf

Woda wodorowa w Twoim domu

Nowoczesny generator wody wodorowej dla całej rodziny.

Dowiedz się więcej na stronie:

www.molecularhydrogenfoundation.org