setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);

Wodór molekularny

15 stycznia 2018 |

Wodór molekularny

Wodór molekularny w wodzie – kiedy wykazuje on działanie terapeutyczne?

Słyszałeś o wodzie nasyconej wodorem, ale nie orientujesz się, dlaczego ma ona korzystny wpływ na ludzki organizm? Poznaj wodór molekularny i jego niezwykłe właściwości.

Wodór molekularny – podstawowe informacje

Dlaczego wodór molekularny jest tak wyjątkowy? Z przeprowadzonych przez naukowców badań wynika, że wprowadzony do organizmu np. z wodą (tzw. woda wodorowa), jest w stanie przedostać się do komórek, a dokładniej ich mitochondriów. Tam bierze on udział w wielu procesach, efektem których jest wzmocnienie i wydajniejsza praca komórek. To nie wszystko – wodór ma też działanie antyoksydacyjne, a to oznacza, że skutecznie usuwa szkodliwe dla organizmu wolne rodniki.

Woda z wodorem została gruntownie przebadana przez japońskich naukowców. Dziś wiadomo, że ma ona liczne zalety, a jej korzystny wpływ na organizm został potwierdzony wynikami wielu badań. Aby jednak czerpać z dobrodziejstwa wody wodorowej, potrzeby jest generator wody Redox. To najtańszy i najwygodniejszy sposób, aby woda z wodorem była zawsze pod ręką. Co więcej, to także sposób, aby zadbać o środowisko naturalne – korzystanie z generatora oznacza, że nie powstają odpady w postaci butelek PET.

Jak to się dzieje, że wodór molekularny jest obecny w wodzie?

Aby wodór molekularny był obecny w wodzie, konieczne jest zastosowanie specjalnego urządzenia – generatora H2, np. Generatora RaRa. Specjalna budowa urządzenia gwarantuje nasycenie wody wodorem – efektem jest woda wodorowa. Co ciekawe wodór w postaci gazowej łączy się z wodą, ale nie dochodzi do wiązania z cząsteczką wody. W efekcie woda H2 jest dobrze przyswajalna, a przy okazji ma również neutralne pH.

Czym wyróżnia się woda Redox? Obecność wodoru sprawia, że ma ona korzystniejszy potencjał Redox. Wartość tego jest rzadko podawana np. na etykietach napojów, w tym również wody. Tymczasem od potencjału Redox zależy skutecznośćantyoksydacyjna. Przykładowo zielona herbata ma współczynnik Redox wynoszący -80mV, woda z kranu +100 mV, a woda Redox nawet -600 mV.

Dlaczego warto sięgać po wodę Redox?

Skoro woda Redox wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, to sprawia, że z organizmu są usuwane wolne rodniki (tzw. redukcja stresu oksydacyjnego). Nadmiar wolnych rodników w organizmie jest wyniszczający – doprowadza do rozwoju wielu chorób, np. cukrzycy i miażdżycy. Wszystko to sprawia, że woda H2 jest szczególnie zalecana osobom, u których zdiagnozowano jedną z chorób cywilizacyjnych i wszystkich tym, którzy chcą uchronić się przed rozwojem groźnych schorzeń.

Skoro woda z wodorem wykazuje działanie antyoksydacyjne, to jej stosowanie zaleca się również osobom chcącym zachować młodość na dłużej. Wspomniane wolne rodniki nie tylko wywołują liczne choroby, lecz także przyspieszają starzenie się organizmu. Efektem zachodzących w organizmie zmian są m.in. wyraziste zmarszczki.

Czym jeszcze wyróżnia się woda Redox? Właściwości antyoksydacyjne i anti-ageing to nie wszystko –pozostaje jeszcze utrzymywanie prawidłowej homeostazy organizmu. Oznacza to tyle, że woda H2 skutecznie usuwa toksyny, które mogą zaburzać pracę poszczególnych narządów i doprowadzić do rozwoju licznych chorób.

Jak wykorzystać wodę Redox?

Współcześnie woda Redox jest coraz bardziej doceniana przez konsumentów, a to ze względu na swoje terapeutyczne właściwości. Mogą z niej korzystać wszyscy – zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe oraz seniorzy. Woda wodorowa może być wykorzystywana do mycia warzyw i owoców, przyrządzenia potraw oraz napojów. Nie ma też przeszkód, aby korzystać z niej podczas pielęgnacji skóry ciała – to sposób, aby zachować młodość na dłużej.

Gdzie jeszcze znajduje zastosowanie woda Redox? Właściwości wody H2 sprawiają, że z powodzeniem może ona być bazą różnych maseczek o działaniu odżywczym i przeciwstarzeniowym. Panie stawiające na domową pielęgnację ciała mogą samodzielnie przygotować produkty kosmetyczne, których skuteczność będzie równie wysoka jak luksusowych preparatów.

Wodór molekularny w wodzie – dobry również dla sportowców

Woda Redox, właściwości której zostały dobrze poznane, jest polecana również sportowcom. Dlaczego? Po licznych badaniach wiadomo, że działanie wodoru molekularnego w obrębie komórek wpływa korzystnie na wydolność organizmu. Wszędzie tam, gdzie sportowiec musi wykazać się wydolnością, np. podczas biegania czy pływania, woda H2 sprawdzi się idealnie.

Dbasz o dietę i z myślą o swoim zdrowiu bardzo uważnie dobierasz produkty, które trafiają na Twój talerz? Regularnie ćwiczysz, bo chcesz zachować również dobre samopoczucie? Zadbaj także o płyny, które trafiają do Twojego kubka – woda Redox, której skuteczność została potwierdzona badaniami, pozwoli Ci na dłużej zachować młodzieńczy wygląd i przede wszystkim zdrowie.

Źródło:

http://www.molecularhydrogenfoundation.org/core-information/water-a-molecule-of-life/

Woda wodorowa w Twoim domu

Nowoczesny generator wody wodorowej dla całej rodziny.

Dowiedz się więcej na stronie:

www.molecularhydrogenfoundation.org