setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);
15 czerwca 2018 | woda antyoksydacyjna woda h2 woda wodorowa
Wiadomo, że stres oksydacyjny odgrywa bardzo dużą rolę w patogenezie wielu chorób, np. zapalenia trzustki. Ma też negatywny wpływ na stan kręgosłupa. W ostatnich latach naukowcy sprawdzają, jaki wpływ na stan poszczególnych organów ma wodór molekularny.
W ostatnich latach mówi się wiele o wolnych rodnikach. Wiadomo, że część obecnych w organizmie powstaje w efekcie przetwarzania tlenu w energię. Pozostałe wolne rodniki dostarczamy wraz z pożywieniem. Choć odgrywają one w organizmie istotną rolę, to mają także negatywny wpływ na poszczególne organy, w tym trzustkę – ich nadmiar leży u podstaw rozwoju chorób, np. zapalenia trzustki.
Obok wolnych rodników w organizmie są obecne również przeciwutleniacze. Zadanie antyoksydantów sprowadza się do hamowania działania wolnych rodników. Cennymi źródłami przeciwutleniaczy są m.in.: przyprawy, jagody i orzechy włoskie i woda wodorowa. Wpływ wody wodorowej na organizm człowieka wciąż jest przedmiotem badań naukowych, ale już dziś wiadomo, że jej spożywanie jest korzystne.
Aby sprawdzić wpływ wody wodorowej na kręgosłup, wykorzystano szczury, u których wywołano ostre uszkodzenie rdzenia kręgowego. Po podaniu im soli fizjologicznej bogatej w wodór, naukowcy ocenili m.in.: apoptozę komórkową, poziom stresu oksydacyjnego i stan zapalny.
Naukowcy zaobserwowali, że podanie soli bogatej w wodór molekularny zredukowało liczbę komórek apoptotycznych i zmniejszyło uraz rdzenia kręgowego. Zaobserwowane zmiany badacze wiążą z obniżeniem przez wodór stresu oksydacyjnego.
Naukowcy postanowili sprawdzić, czy woda wodorowa ma ochronny wpływ na ostre zapalenie trzustki, które zostało wywołane L-argininą, czyli organicznym związkiem chemicznym z grupy aminokwasów. Badanie przeprowadzono na szczurach, którym najpierw podano L-argininę, a następnie sól fizjologiczną bogatą w wodór molekularny.
Wykonane analizy pozwoliły stwierdzić, że podanie soli fizjologicznej bogatej w wodór, osłabiło zapalenie trzustki wywołane L-argininą. Naukowcy zauważyli, że zwiększyła się aktywność enzymów zaliczanych do hydrolaz, a apoptoza została zahamowana.
Ponieważ wiadomo, że stres oksydacyjny odgrywa dużą rolę w patogenezie ostrego zapalenia trzustki, wodór podawany np. w wodzie lub soli fizjologicznej może także skutecznie obniżyć poziom cytokin. To białka pobudzające komórki, które m.in. stymulują powstawanie gorączki. Do takich wniosków doszli naukowcy, którzy zbadali, jaki wpływ na ostre zapalenie trzustki u szczurów ma sól fizjologiczna bogata w wodór. Podanie wodoru spowodowało wzrost zawartość dysmutazy ponadtlenkowej i glutationu.
Przeprowadzone przez naukowców badania wskazują, że woda wodorowa ma korzystny wpływ na kręgosłup i trzustkę. Jeżeli chcesz samodzielnie przekonać się o dobroczynnym wpływie wody wodorowej na organizm, pozostaje zapewnić sobie do niej stały dostęp. Nie jest to trudne – wystarczy, że zakupisz generator wody wodorowej, czyli specjalne urządzenie, które jest w stanie nasycić wodę wodorem molekularnym.
Generator RaRa zapewnia dostęp do wody o terapeutycznym stężeniu wodoru – 1,2 mg na litr. Wystarczy tylko podłączyć generator do ujęcia wody lub uzupełnić zbiornik wodą z kranu, aby już po chwili korzystać z wody nasyconej wodorem molekularnym.
Źródło:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20354783
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20138831
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23983797