setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);

Woda wodorowa i jej wpływ na serce oraz układ krążenia

20 kwietnia 2018 |

Woda wodorowa i jej wpływ na serce oraz układ krążenia

Bez wody nie jesteśmy w stanie przetrwać dłużej niż 10 dni. Ma ona ogromny wpływ na poprawne funkcjonowanie naszego organizmu. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej informacji o dobroczynnym wpływie wody wodorowej m.in. na serce i układ krążenia – poznaj szczegóły.

Wolne rodniki i ich wpływ na działanie układu krążenia

Z pewnością słyszałeś o wolnych rodnikach. Są one zarówno efektem przekształcania tlenu w energię, jak i powstają na skutek działania czynników zewnętrznych, np. promieniowania UV. Ich obecność w organizmie jest niezbędna – pośredniczą one w szeregu procesów, choćby we wzroście komórek. Jednak brak równowagi między liczbą wolnych rodników a antyoksydantami prowadzi do stresu oksydacyjnego.

Wystąpienie stresu oksydacyjnego jest zjawiskiem niepożądanym. Wiadomo, że reaktywne formy tlenu mają swój udział w rozwoju wielu chorób serca i układu krążenia. Mowa choćby o: miażdżycy, uszkodzeniach spowodowanych niedokrwieniem serca czy cukrzycy. Stres oksydacyjny może doprowadzić także do uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych, ma również wpływ na procesy związane z krzepnięciem krwi.

Jak woda wodorowa wpływa na serce i układ krążenia?

Ponieważ choroby serca to jedna z głównych przyczyn zgonów w Polsce, sprawa jest poważna. Od wielu lat trwają badania, na podstawie których później są formułowane zalecenia specjalistów. W ostatnim czasie coraz więcej publikacji dotyczy dobroczynnego wpływu wody wodorowej na serce i układ krążenia. Co wiadomo o niej i jej działaniu?

Woda wodorowa to woda nasycona wodorem molekularnym. Wiele badań przeprowadzili Japończycy, którzy:

  • Doszli do wniosku, że terapia wodorem może chronić przed obrażeniami wywołanymi zespołem poreperfuzyjnym, czyli zespołem objawów, które mogą pojawić się po przywróceniu krążenia. To samo działanie wykazuje wodór molekularny, gdy mowa o wystąpieniu zespołu poreprefuzyjnym z zimna, po przeszczepie serca.
  • Na podstawie badań przeprowadzonych na myszach wysnuli wniosek, że woda wodorowa może być wykorzystywana w leczeniu cukrzycowych chorób mięśnia sercowego. Myszom, u których rozpoznano cukrzycę, podawano wodę nasyconą wodorem molekularnym. Rezultatem była poprawa działania mięśnia sercowego.
  • Potwierdzili hipotezę, że regularne spożywanie wody bogatej w wodór zmniejsza rozrost błony wewnętrznej w przeszczepionej aorcie i chroni przed pogłębieniem stanu zapalnego. Badanie przeprowadzono na szczurach.

U wielu pacjentów lekarze diagnozują podwyższony poziom cholesterolu LDL. Zaburzenie między frakcjami cholesterolu może doprowadzić do rozwoju miażdżycy. Gdy w naczyniach krwionośnych nagromadzą się blaszki miażdżycowe, może dojść do zawału serca. Japońscy naukowcy wykorzystali myszy bez apolipoproteiny E, czyli polimorficznego białka, którego obecność zapobiega rozwojowi miażdżycy w organizmie, gdyż ma swój udział w wymianie cholesterolu między lipoproteinami. Efektem doustnego podawania myszom wody nasyconej wodorem przez 6 miesięcy, było zapobiegnięcie rozwojowi miażdżycy.

Zadbaj o siebie – pij wodę wodorową na zdrowie

Wyniki przeprowadzonych dotychczas badań dają podstawy do tego, aby uważać, że w przyszłości woda wodorowa może być wykorzystywana powszechnie w zapobieganiu chorób serca i układu krwionośnego. Czy wiesz, że możesz mieć w swoim domu wodę wodorową? Wystarczy, że zainwestujesz w urządzenie do produkcji wody nasyconej wodorem molekularnymgenerator RaRa. Jego posiadanie da Ci dostęp do czystej i zdrowej wody, którą będziesz mógł wykorzystać na wiele sposobów.

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22891787

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25979689

https://www.researchgate.net/publication/46147127_Recent_Advances_in_Hydrogen_Research_as_a_Therapeutic_Medical_Gas

http://image.sciencenet.cn/olddata/kexue.com.cn/upload/blog/file/2009/2/200921110408609777.pdf

http://fpn.sum.edu.pl/archiwum/publikacje/2009/publikacja4_nr1_2009.pdf

Woda wodorowa w Twoim domu

Nowoczesny generator wody wodorowej dla całej rodziny.

Dowiedz się więcej na stronie:

www.molecularhydrogenfoundation.org