setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);
20 kwietnia 2018 | woda antyoksydacyjna woda h2 woda wodorowa
Bez wody nie jesteśmy w stanie przetrwać dłużej niż 10 dni. Ma ona ogromny wpływ na poprawne funkcjonowanie naszego organizmu. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej informacji o dobroczynnym wpływie wody wodorowej m.in. na serce i układ krążenia – poznaj szczegóły.
Z pewnością słyszałeś o wolnych rodnikach. Są one zarówno efektem przekształcania tlenu w energię, jak i powstają na skutek działania czynników zewnętrznych, np. promieniowania UV. Ich obecność w organizmie jest niezbędna – pośredniczą one w szeregu procesów, choćby we wzroście komórek. Jednak brak równowagi między liczbą wolnych rodników a antyoksydantami prowadzi do stresu oksydacyjnego.
Wystąpienie stresu oksydacyjnego jest zjawiskiem niepożądanym. Wiadomo, że reaktywne formy tlenu mają swój udział w rozwoju wielu chorób serca i układu krążenia. Mowa choćby o: miażdżycy, uszkodzeniach spowodowanych niedokrwieniem serca czy cukrzycy. Stres oksydacyjny może doprowadzić także do uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych, ma również wpływ na procesy związane z krzepnięciem krwi.
Ponieważ choroby serca to jedna z głównych przyczyn zgonów w Polsce, sprawa jest poważna. Od wielu lat trwają badania, na podstawie których później są formułowane zalecenia specjalistów. W ostatnim czasie coraz więcej publikacji dotyczy dobroczynnego wpływu wody wodorowej na serce i układ krążenia. Co wiadomo o niej i jej działaniu?
Woda wodorowa to woda nasycona wodorem molekularnym. Wiele badań przeprowadzili Japończycy, którzy:
U wielu pacjentów lekarze diagnozują podwyższony poziom cholesterolu LDL. Zaburzenie między frakcjami cholesterolu może doprowadzić do rozwoju miażdżycy. Gdy w naczyniach krwionośnych nagromadzą się blaszki miażdżycowe, może dojść do zawału serca. Japońscy naukowcy wykorzystali myszy bez apolipoproteiny E, czyli polimorficznego białka, którego obecność zapobiega rozwojowi miażdżycy w organizmie, gdyż ma swój udział w wymianie cholesterolu między lipoproteinami. Efektem doustnego podawania myszom wody nasyconej wodorem przez 6 miesięcy, było zapobiegnięcie rozwojowi miażdżycy.
Wyniki przeprowadzonych dotychczas badań dają podstawy do tego, aby uważać, że w przyszłości woda wodorowa może być wykorzystywana powszechnie w zapobieganiu chorób serca i układu krwionośnego. Czy wiesz, że możesz mieć w swoim domu wodę wodorową? Wystarczy, że zainwestujesz w urządzenie do produkcji wody nasyconej wodorem molekularnym – generator RaRa. Jego posiadanie da Ci dostęp do czystej i zdrowej wody, którą będziesz mógł wykorzystać na wiele sposobów.
Źródła:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22891787
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25979689
https://www.researchgate.net/publication/46147127_Recent_Advances_in_Hydrogen_Research_as_a_Therapeutic_Medical_Gas
http://image.sciencenet.cn/olddata/kexue.com.cn/upload/blog/file/2009/2/200921110408609777.pdf
http://fpn.sum.edu.pl/archiwum/publikacje/2009/publikacja4_nr1_2009.pdf