setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);

Woda antyoksydacyjna

13 stycznia 2018 |

Woda antyoksydacyjna

Co to jest woda antyoksydacyjna i jaki wpływ ma na organizm człowieka?

Antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze, to substancje skutecznie spowalniające procesy starzenia organizmu i chroniące go przed szeregiem groźnych chorób. W jakich produktach znajdują się antyoksydanty? Skąd wziąć wodę antyoksydacyjną?

Czym są i jak działają antyoksydanty?

Nadmiar wolnych rodników w organizmie prowadzi do rozwoju wielu chorób określanych mianem cywilizacyjnych (np. cukrzyca i miażdżyca), a dodatkowo przyspiesza proces starzenia się organizmu. Z tego względu tak ważna jest obecność w organizmie antyoksydantów, które hamują proces powstawania kolejnych wolnych rodników. Przeciwutleniacze to związki chemiczne skutecznie spowalniające zachodzące w ludzkim organizmie reakcje utleniania.

W naturalny sposób antyoksydanty występują w wielu pokarmach, głównie owocach, np.: aronii, żurawinie, czarnych porzeczkach, borówkach amerykańskich i owocach dzikiej róży. Aby zachować dobre samopoczucie i młodzieńczy wygląd na dłużej, warto spożywać wymienione owoce regularnie. To jednak nie wszystko – pomoże też woda Redox, do której stały dostęp zapewni generator wody wodorowej.

Woda Redox – cenne źródło antyoksydantów

W ostatnich latach coraz głośniej mówi się o wynikach badań japońskich naukowców, którzy już w ubiegłym wieku zainteresowali się wodą Redox. Dzięki ich pracy dziś wiadomo, że woda wodorowa (o ile nasycenie wodoremmolekularnym wynosi co najmniej 1,2 mg/L) ma właściwości lecznicze. Jak to możliwe?

Woda antyoksydacyjna to woda nasycona wodorem – wystarczy posiadać generator wodoru, aby samodzielnie „wyprodukować” taką wodę. Jony wodoru rozpuszczają się w wodzie, a następnie neutralizują wolne rodniki. Efekt? Spożywana woda Redox jest zdrowsza niż woda bezpośrednio z kranu czy nawet mineralna, która jest sprzedawana w butelkach. Co ciekawe, woda nasycona wodorem ma znacznie więcej przeciwutleniaczy niż zielona herbata, która przez wielu jest uznawana za niezwykle cenne źródło antyoksydantów. Potencjał Redox wody dostarczanej przez generator wody wodorowej może wynosić nawet -600mV, podczas gdy herbaty zielonej zaledwie -80mV.

Komu zaleca się spożywanie wody Redox?

Wolne rodniki są obecne w każdym ludzkim organizmie – są one efektem ubocznym przetwarzania tlenu na energię. Po licznych badaniach naukowcy wiedzą, że wolnych rodników jest więcej w organizmach osób, które:

  • często sięgają po używki – papierosy i alkohol,
  • są nieustannie narażone na stres,
  • żyją na obszarach, które są bardzo zanieczyszczone.

Z tego względu woda Redox jest im szczególnie polecana. Stały dostęp do niej powinny mieć również osoby starsze – ich organizmy nie radzą sobie tak sprawnie jak młode z usuwaniem wolnych rodników. Warto wiedzieć, że woda antyoksydacyjna jest w pełni bezpieczna także dla najmłodszych, a to dlatego, że nadmiar wodoru nie jest kumulowany worganizmie, ale z niegousuwany.

Woda H2 (nasycona wodorem) jest też polecana sportowcom. Poza tym, że jest ona cennym źródłem przeciwutleniaczy, naukowcy udowodnili, że skutecznie wspomaga ona odkwaszanie mięśni i poprawia wydolność. Z tego też względu regularne sięganie po nią zaleca się przede wszystkim osobom uprawiającym sporty wydolnościowe.

Woda antyoksydacyjna – jak się w nią zaopatrzyć?

Jak się okazuje, woda nasycona wodorem jest dostępna w sprzedaży – można ją kupić w butelkach, czyli podobnie jak popularną wodę mineralną. Gdy jednak z wody tej ma korzystać cała rodzina, to potrzebnych będzie wiele litrów, a to oznacza spore koszty. Właśnie dlatego korzystniejszym finansowo rozwiązaniem jest generator wody wodorowej. Przykładowo zakup Generatora RaRa zwraca się już po dwóch latach, a dzienny koszt produkcji wody o terapeutycznych właściwościach wynosi zaledwie 5 zł.

Generator wodoru to aktualnie najtańszy sposób, aby zaopatrzyć się w wodą wodorową. Posiadając urządzenia wzbogacające wodę w wodór molekularnyH2, można zapewnić sobie stały dostęp do wody Redox. Poza jej piciem, warto ją wykorzystać również do:

  • przygotowywania posiłków i napojów – potrawy i napoje przygotowane na bazie wody Redox mają bardziej intensywny smak,
  • pielęgnacji ciała – woda nasycona wodorem oczyszcza ciało z zanieczyszczeń, a dodatkowo usuwa wolne rodniki,
  • pielęgnacji włosów – naukowcy udowodnili, że woda antyoksydacyjna wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu.

Aby w pełni czerpać z dobrodziejstw wody nasyconej wodorem, warto zakupić generator wodoru zapewniający terapeutyczne stężenie wodoru molekularnego H2, które wynosi 1,2 mg/L. Takie stężenie wodoru molekularnego H2 w wodzie zapewnia wspomniany Generator RaRa.

Źródło:

http://www.molecularhydrogenfoundation.org/core-information/water-a-molecule-of-life/

Woda wodorowa w Twoim domu

Nowoczesny generator wody wodorowej dla całej rodziny.

Dowiedz się więcej na stronie:

www.molecularhydrogenfoundation.org