setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);
8 grudnia 2017 | Generator Wody H2 generator wody wodorowej jonizator wody alkalicznej woda h2 woda redox woda wodorowa
Zalecane dzienne spożycie wody wynosi 2 litry. Poza „zwykłą” z kranu lub butelki, możemy też sięgnąć po wodę wodorową lub alkaliczną. Jaka jest różnica między generatorem wody wodorowej a jonizatorem wody alkalicznej? Która woda jest zdrowsza?
W ostatnich latach wiele mówi się o wodzie wodorowej i alkalicznej, ale nie wszyscy wiedzą, co kryje się pod tymi pojęciami. Tymczasem różnica jest spora – warto ją poznać, aby świadomie wybrać najlepszą dla siebie wodą.
Woda nasycona wodorem molekularnym, czyli wodorowa, wyróżnia się przede potencjałem – wynosi on -400mV. To lepszy wynik niż w przypadku zielonej herbaty (-80mV), która uchodzi za silny antyoksydant. Dlaczego potencjał Redox jest tak ważny? Z przeprowadzonych przez naukowców badań wynika, że wodór skutecznie radzi sobie z usuwaniem wolnych rodników, a przede wszystkim eliminuje najgroźniejsze, bo odpowiedzialne za ok. 90% chorób, rodniki hydroksylowe. Dodatkowym plusem jest to, że woda H2 ma działanie anti-ageing – dzięki niej na dłużej można zachować młodzieńczy wygląd.
Są jeszcze inne powody, dla których warto regularnie sięgać po wodę wodorową: poprawia ona metabolizm komórek i odporność, utrzymuje homeostazę organizmu (wszelkie zaburzenia mechanizmów utrzymania homeostazy są przyczyną chorób), korzystnie wpływa też na metabolizm, bo wspomaga utrzymanie prawidłowej wagi. Woda nasycona wodorem molekularnym ma neutralne pH.
Aby zapewnić sobie stały dostęp do wody nasyconej wodorem, potrzeby jest generator wody wodorowej. To specjalne urządzenie, które wytwarza wysokonasyconą wodorem molekularnym wodę. Co ważne, taką wodę można wykorzystać na wiele sposobów, np.: poza jej spożyciem, może ona służyć do mycia warzyw i owoców, a także codziennej pielęgnacji ciała.
Czy różni się woda nasycona wodorem molekularnym od wody alkalicznej, która jest nazywana również zasadową? W przypadku tej drugiej nie jest potrzebny generator wody wodorowej, ale jonizator wody alkalicznej. Inne urządzenie to jednak nie wszystko. Woda alkaliczna posiada wysokie pH, niektórzy producenci proponują wodę o pH wynoszącym 9 lub 9,5. Wodę właśnie o takim pH można też wytworzyć, sięgając po jonizator wody. Czy spożywanie wody zasadowej jest zdrowe?
Wiadomo, że woda o wysokim pH ułatwia utrzymanie prawidłowego bilansu kwasowo-zasadowego, choć jej codzienne spożywanie nie jest zalecane. Dlaczego? Bo może doprowadzić do nadmiernego odkwaszenia żołądka, a w następstwie do niedokwasoty żołądka. Gdy soków trawiennych w żołądku jest zbyt mało, pojawiają się problemy z trawieniem dostarczonych do organizmu pokarmów.
Podobnie, jak woda wytwarzana przez generator wody wodorowej, woda alkaliczna jest antyutleniaczem, czyli zwalcza wolne rodniki. Jej picie jest też polecane przy otyłości i migrenach. Właściwości i skuteczność wody alkalicznej są dobrze poznane, ale dopiero niedawno badacze zorientowali się, że za korzystnym wpływem tej wody na organizm stoi… gaz wodorowy.
Poznanie różnicy między wodą wodorową a wodą alkaliczną jest niezbędne, gdy mowa o wyborze urządzenia, które znajdzie się w kuchni. Upraszczając, można powiedzieć, że woda wodorowa różni się od wody alkalicznej pH oraz zawartością gazu wodorowego. To właśnie wodór ma korzystny wpływ na organizm. Przy wyborze urządzenia warto pamiętać, że w ostatnich latach naukowcy koncentrują się przede wszystkim nad wodorem molekularnym. Woda nim nasycona jest najskuteczniejszym selektywnym antyoksydantem.
Jeżeli chcesz zakupić jonizator wody alkalicznej lub generator wody wodorowej, powinieneś wiedzieć, że terapeutyczne stężenie wodoru molekularnego H2 wynosi 1,2 mg/L. Przy wyborze urządzenia, warto zatem porównać, jakie stężenie wodoru molekularnego będzie w wytworzonej wodzie.
Patrząc na ofertę aktualnych producentów, można stwierdzić, że jonizatory wody to urządzenia, które generuje znacznie niższe stężenie wodoru molekularnego H2. Niektóre urządzenia w ogóle nie produkują wystarczającej ilości wodoru – stężenie wodoru jest zbyt niskie, aby miało dobroczynny wpływ na organizm. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku najnowszych jonizatorów. Mogą one, co prawda, wytworzyć odpowiednią ilość wodoru, ale z ponieważ jednocześnie produkują wodę alkaliczną, to gaz wodorowy rozpuszcza się w wodzie. W efekcie stężenie wodoru molekularnego w wodzie jest niskie.
Jeżeli chodzi o generatory, to najwyższe stężenie wodoru molekularnego H2 gwarantują urządzenia z membraną PEM. Woda wytwarzana przy użyciu tych generatorów ma działanie terapeutyczne, bo stężenie wodoru molekularnego H2 wynosi zalecane 1,2 mg/L. Jeżeli wybierasz generator wody wodorowej, wybierz ten, który dostarczy Ci najzdrowszej wody.
Źródło:
http://www.molecularhydrogenfoundation.org/alkaline-ionized-water-history-and-medical-approval/