setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);

H2 – wodór w wodzie

30 kwietnia 2017 |

H2 – wodór w wodzie

Wodór w wodzie

Zrozumienie czym jest H2 może być z początku trudne, ponieważ automatycznie zakładamy, że chodzi o wodę (H2O) lub nadtlenek wodoru (H2O2), i myślimy, że to o nich mowa kiedy mówimy o H2. Tak, obie te cząsteczki zawierają H2, ale to zupełnie inne substancje.

Było już o jonach i atomach wodorowych, zobaczmy teraz jak wygląda wodór cząsteczkowy. H2 zawiera dwa protony i dwa elektrony, ma ładunek neutralny. Dwa atomy wodoru które składają się na H2 są połączone wiązaniem kowalencyjnym, co oznacza, że mają wspólne elektrony. H2 jest stabilną cząsteczką, czyli nie dąży do połączenia się z innymi cząstkami.

Inne nazwy H2 to wodór cząsteczkowy, wodór dwuatomowy, molekularny lub gaz wodorowy. H2 występuje w formie bezsmakowego i bezzapachowego gazu. Niekiedy określany jest jako aktywny wodór, jednak ta nazwa jest niepoprawna i nie powinna być używana. H2 jest palny przy koncentracji powyżej 4%, oprócz sytuacji kiedy znajduje się w roztworze. H2 może być rozpuszczony w wodzie, co nie oznacza, że wiąże się z cząsteczkami H2O.

Woda wodorowa w Twoim domu

Nowoczesny generator wody wodorowej dla całej rodziny.

Dowiedz się więcej na stronie:

www.molecularhydrogenfoundation.org