setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);

Woda wodorowa – wpływ na zaburzenia metaboliczne

29 czerwca 2018 |

Woda wodorowa – wpływ na zaburzenia metaboliczne

Termin metabolizm został zarezerwowany dla reakcji zachodzących w organizmie, w trakcie których zostają wykorzystane składniki odżywcze pochodzące z pożywienia. Przeprowadzone przez naukowców badania wskazują, że woda wodorowa ma istotny wpływ na metabolizm.

Metabolizm – zależny nie tylko od genów

Współcześnie wiadomo, że metabolizm (określany również jako „przemiana materii”) w dużej mierze jest uwarunkowany genetycznie. Z tego względu mówi się, że osoby, które nie są aktywne fizycznie, spożywają bardzo dużo pokarmów i są szczupłe, mają szybki metabolizm. Uwarunkowania genetyczne nie oznaczają jednak, że nie mamy żadnego wpływu na przemianę materii. Zmiana stylu życia obejmująca regularne jedzenie posiłków i przyzwyczajenie organizmu do aktywności fizycznej, korzystnie wpływa na metabolizm.

U wielu pacjentów z zaburzeniem przemiany materii diagnozuje się tzw. zespół metaboliczny. Dla zespołu metabolicznego charakterystyczna jest otyłość brzuszna, której współtowarzyszą dodatkowe choroby, np. cukrzyca typu 2. Ponieważ zaburzenia metaboliczne, a przede wszystkim otyłość, są uznawane za choroby cywilizacyjne, naukowcy wciąż próbują znaleźć skuteczne antidotum. Czy może być nim woda wodorowa?

Woda wodorowa, a zespół metaboliczny – wyniki badań

Współcześnie wiadomo, że stres oksydacyjny ma istotny wpływ na rozwój zespołu metabolicznego. Woda wodorowa jest tymczasem uznawana za najskuteczniejszy selektywny antyoksydant i dlatego też naukowcy postanowili sprawdzić jej wpływ na tę jednostkę chorobową.

W jednym z przeprowadzonych dotychczas badań wzięło udział dwudziestu pacjentów z podejrzeniem zespołu metabolicznego. Badanym podawano wodę wodorową przez osiem tygodni, a następnie wykonano badania. Wyniki były następujące – zanotowano 13 proc. spadek poziomu cholesterolu całkowitego i 8 proc. wzrost poziomu cholesterolu HDL. Frakcja HDL jest określana mianem „dobrego cholesterolu”, bo przez swoją działalność w organizmie zapobiega rozwojowi np. miażdżycy. Uzyskane w badaniu wyniki wskazują, że spożywanie wody wodorowej może w przyszłości być powszechnie wykorzystywane jako element profilaktyki dla zespołu metabolicznego.

Woda wodorowa, a cukrzyca i nieprawidłowa tolerancja glukoz

Pacjenci, u których rozpoznaje się zespół metaboliczny, często chorują na cukrzycę typu 2. Naukowcy postanowili sprawdzić, jakie skutki spowoduje podanie wody wodorowej pacjentom z cukrzycą typu 2 i pacjentom z nieprawidłową tolerancją glukoz (IGT). Grupie 30 osób podawano przez 8 tygodni wodę wodorową (lub zwykłą wodę – placebo).

U badanych, którzy spożywali wodę wodorową zaobserwowano zmniejszenie stężenia lipoprotein o niskiej gęstości (LDL – potoczne „zły cholesterol”).U czterech z sześciu pacjentów z nieprawidłową tolerancją glukozy poprawiły się wyniki przeprowadzonego doustnie testu obciążenia glukozą. To pozwala twierdzić, że spożywanie wody bogatej w wodór molekularny może zapobiegać rozwojowi cukrzycy typu 2 i ma korzystny wpływ na zaburzenia tolerancji glukozy.

Wypróbuj działanie wody wodorowej

O wodzie wodorowej wiadomo coraz więcej, a jej korzystny wpływ na organizm człowieka jest coraz lepiej udokumentowany badaniami naukowymi. Jeżeli chcesz się samodzielnie przekonać o dobroczynnym działaniu wody wodorowej, pozostaje jedynie zapewnić sobie do niej stały dostęp.

Zapewnienie sobie dostępu do wody wodorowej nie jest dziś kłopotem – wystarczy, że zaopatrzysz się w generator wody wodorowej RaRa. Mając takie urządzenie w domu, będziesz mógł wykorzystać wodę bogatą w wodór molekularny do gotowania, pieczenia czy mycia warzyw i owoców.

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2831093/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19083400

Woda wodorowa w Twoim domu

Nowoczesny generator wody wodorowej dla całej rodziny.

Dowiedz się więcej na stronie:

www.molecularhydrogenfoundation.org