setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);

Woda wodorowa – wpływ na chroniczny ból

29 czerwca 2018 |

Woda wodorowa – wpływ na chroniczny ból

Specjaliści nie mają wątpliwości, że stres oksydacyjny odgrywa dużą rolę w patogenezie wielu chorób. Woda wodorowa, która jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, przyczynia się do utrzymania stałego, bezpiecznego poziomu wolnych rodników. Jednocześnie zawarty w niej wodór molekularny zmniejsza odczuwany przez pacjentów ból.

Czym jest ból i jakie jego źródła się wyróżnia?

Międzynarodowe Towarzystwo Badania Bólu definiuje ból jako subiektywnie negatywne wrażenie zmysłowe i emocjonalne, które zostało wywołane przez bodźce. Przykładem bodźca może być np. bardzo głośna muzyka – wówczas pacjent skarży się na ból w uchu.

Współcześnie oceny bólu dokonuje się na kilka sposobów. Specjaliści wskazują także różne źródła bólu. Przykładowo ostry ból pojawia się podczas: kolki nerwowej, zapalenia wyrostka robaczkowego, ostrego zapalenia trzustki czy oparzenia. O bólu przewlekłym mówi się przy przewlekłym zapaleniu trzustki czy nowotworach.

Ból a woda wodorowa – poznaj wyniki badań

Skoro u podłoża rozwoju wielu chorób leży stres oksydacyjny, naukowcy postanowili sprawdzić, czy spożywanie wody wodorowej, która jest silnym i selektywnym antyoksydantem, może zredukować także odczuwany ból. Wyniki przeprowadzonych badań są obiecujące, bo woda wodorowa ma korzystny wpływ naodczuwanie:

  • przewlekłego ucisku

W czasie jednego z badań naukowcy postanowili sprawdzić, czy podawanie soli fizjologicznej bogatej w wodór zmniejsza ból neuropatyczny w szczurzym modelu przewlekłego ucisku. U grupy szczurów, którym podawano sól fizjologiczną bogatą w wodór, zaobserwowano zmniejszenie stresu oksydacyjnego i jednocześnie podwyższenie progu bólu neuropatycznego.

  • bólu u pacjentów ze śródmiąższowym zapaleniem pęcherza

Czy woda wodorowa może być w przyszłości szeroko wykorzystywana, aby łagodzić ból u osób z różnymi schorzeniami? Naukowcy postanowili sprawdzić, czy pomoże ona pacjentom, u których zdiagnozowano śródmiąższowe zapalenie pęcherza (zespół bolesnego pęcherza moczowego). Pacjentów podzielono na dwie grupy – pierwszej podawano placebo, a drugiej wodę wodorową. Suplementacja wodą wodorową okazała się skuteczna u 11 proc. badanych, u których wodór molekularny przyczynił się do podwyższenia progu bólu.

  • bólu przez osoby aktywne fizycznie

Ze specyficznym bólem borykają się sportowcy. Nadmierny wysiłek fizyczny powoduje, że pojawia się ból mięśni. Aby sprawdzić, czy spożywanie wody wodorowej korzystnie wpływa na zmęczenie mięśni spowodowane ostrym wysiłkiem, badacze podali ją sportowcom – piłkarzom. Sportowców biorących udział w badaniu podzielono na grupy – pierwszej podawano wodę wodorową, drugiej placebo. Z opublikowanych badań wynika, że u sportowców, którzy spożywali wodę wodorową, poziom mleczanu we krwiuległ obniżeniu.

Jak zapewnić sobie stały dostęp do wody wodorowej?

Jeżeli chcesz samodzielnie przekonać się o dobroczynnym wpływie wody wodorowej na organizm, musisz zapewnić sobie do niej dostęp. Alternatywą dla nabywania wody wodorowej w plastikowych lub szklanych butelkach jest zakup generatora RaRa. Wystarczy, że podłączysz urządzenie do ujęcia wody lub uzupełnisz zbiornik wodą z kranu – po chwili będziesz mógł korzystać z wody wodorowej. Czy wiesz, że codzienny koszt zapewnienia sobie wody wodorowej z generatora RaRa wynosi jedynie 5 zł? Zakup urządzenia, które umożliwi Ci stały dostęp do wody wodorowej, zwróci się już po 2 latach użytkowania. Przy okazji usuniesz ze swojego otoczenia plastikowe butelki i zadbasz o środowisko naturalne.

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24257230

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23374763

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22520831

Woda wodorowa w Twoim domu

Nowoczesny generator wody wodorowej dla całej rodziny.

Dowiedz się więcej na stronie:

www.molecularhydrogenfoundation.org