setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);

Woda wodorowa – wpływ na alergie

29 czerwca 2018 |

Woda wodorowa – wpływ na alergie

Choroby alergiczne są szczególnie spotykane w krajach wysoko rozwiniętych. Ponieważ alergie utrudniają codzienne funkcjonowanie, specjaliści wciąż poszukują skutecznych sposobów ich leczenia. W ostatnim latach przeprowadzono badania, które sugerują, że w przyszłości w leczeniu alergii może być wykorzystywana woda wodorowa.

Alergia – dlaczego choruję?

Gdy do organizmu dostają się np. wirusy, reaguje układ odpornościowy. Wówczas limfocyty T, czyli pewna grupa komórek krwi, przekazuje sygnał i organizm rozpoczyna produkcję przeciwciał. U pacjentów z alergią opisany mechanizm zachodzi nie tylko wówczas, gdy do organizmu dostaną się wspomniane wirusy i groźne bakterie, lecz także inne substancje, np. roztocza kurzu czy sierść zwierzęca.

W organizmie, który uruchamia produkcję przeciwciał, dochodzi do szeregu zmian, w tym wywołania stanu zapalnego. Pacjenci uskarżają się zatem na uciążliwy katar, łzawienie oczu czy wymioty. Przykładowo alergie pokarmowe najczęściej są diagnozowane u noworodków – u niemowląt alergenem może okazać się składnik mleka krowiego.

Woda wodorowa, a alergie

Pacjenci, u których rozpoznano alergie, muszą przede wszystkim unikać alergenów. Jest to możliwe, gdy mowa o np. alergii pokarmowej. Wówczas wystarczy tylko wyeliminować z codziennego jadłospisu produkty, w składzie których znajduje się alergen. Sprawa komplikuje się wówczas, gdy alergenem są np. roztocza kurzu. Ponieważ są one obecne wszędzie, rozwiązaniem jest zażywanie leków lub poddanie się kuracji odczulającej.

Woda wodorowa jest postrzegana przede wszystkim jako skuteczny  selektywny antyoksydant. Dzięki przeprowadzonym dotychczas badaniom wiadomo, że wypłukuje ona wolne rodniki, których nadmiar powoduje wystąpienie stresu oksydacyjnego. Naukowcy postanowili też sprawdzić, czy woda wodorowa w przyszłości może być wykorzystywana przy leczeniu alergii.

Badanie przeprowadzono na myszach. Wynik był następujący – u myszy, którym podano doustnie wodę bogatą w wodór molekularny, ustąpiła reakcja alergiczna. Naukowcy uważają, że uzyskany rezultat to wynik działania właśnie wodoru. W tym przypadku traktują go oni jako gazową cząsteczkę sygnałową (podobnie jak tlenek azotu). W efekcie wprowadzenie wodoru do organizmu wraz z wodą spowodowało, że zmienił on ścieżkę sygnalizacyjną i spowodował, że mechanizm obronny organizmu na alergen nie został uruchomiony.

Czy spożywanie wody wodorowej może pomóc osobom z alergiami?

Dotychczas przeprowadzone badania wskazują, że wodór molekularny może korzystnie wpływać na zmiany zachodzące w organizmie po pojawieniu się w nim alergenu. Choć konieczne jest przeprowadzenie kolejnych, bardziej szczegółowych badań, to opublikowane dotychczas wyniki pozwalają postawić tezę, że spożywanie wody wodorowej może mieć korzystny wpływ na odczuwanie objawów alergii.

Jeżeli rozpoznano u Ciebie alergię i chcesz wypróbować wodę wodorową, zaopatrz się w generator wody wodorowej RaRa. To prosty i tani sposób, aby zapewnić sobie stały dostęp do wody bogatej w wodór molekularny.

Źródło:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19766097

Woda wodorowa w Twoim domu

Nowoczesny generator wody wodorowej dla całej rodziny.

Dowiedz się więcej na stronie:

www.molecularhydrogenfoundation.org