setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);

Równowaga pH w organizmie

1 maja 2017 |

Równowaga pH w organizmie

Równowaga pH w organizmie

Pierwszym krokiem, koniecznym do zdecydowania, czy podana informacja jest prawdziwa, jest powrót do tego, co wiemy na pewno. Wiemy, że pH naszej krwi to 7,365-7,45 – jest ono więc nieznacznie zasadowe. Kiedy rozmawiamy o dobroczynnych efektach zasadowego ciała pojawia się jednak problem – kiedy pH krwi spada poniżej 7,2 chorujemy na kwasicę, zaburzenie mogące prowadzić nawet do śmierci, i tak samo pH przekraczające 7,55 wywołuje równie niebezpieczną zasadowicę.

Z tak wąskim zakresem zdrowego pH można być pewnym, że nasze ciało doskonale reguluje jego poziom. Odpowiadają za to systemy buforowe. Używają one słabych kwasów i soli zasadowych do ścisłej regulacji pH. Nie dotyczy to jedynie krwi. Każdy organ naszego ciała powinien utrzymywać określony współczynnik pH i wspomaga go w tym jego własny system buforowy.

Działają one wspólnie, aby utrzymać równowagę kwasowo-zasadową w całym organizmie. To konieczne, ponieważ w przeciwnym wypadku, wszystko, co spożywamy nieustannie zmieniało by pH naszego organizmu. Dlatego, nawet jeśli w ślinie lub moczu mamy wyższy poziom pH, nie reprezentuje to stanu całego organizmu – mówi tylko o tym, co ostatnio jedliśmy.

Czy to znaczy, że powinno się zrezygnować z picia wód zasadowych? Zastanawiając się nad tym należy pamiętać, że wody zasadowe się między sobą różnią. Woda zasadowa pochodząca z jonizatora ma wysokie pH i niską zasadowość. Niska zasadowość sprawia, że woda nie zachowa wysokiego pH w kontakcie z nawet niewielką ilością kwasu. A nawet w przypadku, kiedy woda zasadowa przejdzie przez żołądek, zostanie zneutralizowana przez krew.

Jednak jest jedna zaleta wody z wysokim pH: woda z pH powyżej 8 może stymulować odźwiernik żołądka, przyspieszając jego opróżnienie i eliminując uczucie chlupotania po piciu. Dzieje się to jednak tylko przy pustym żołądku. Czynnikiem negatywnym może być wrażliwość niektórych ludzi na substancje o wysokim pH i niekiedy nieprzyjemny smak wody zasadowej.

Używanie jonizatorów ma też inne wady.

W sklepach dostępne są różne rodzaje wód zasadowych. Zwykle znajduje się w nich popularna soda oczyszczona. Ponieważ jest ona silnym buforem, nie jest łatwo neutralizowana przez kwasy i potencjalnie spożywanie jej przez dłuższy czas może wywołać negatywne skutki.

Należy zatem podchodzić ostrożnie do picia wód zasadowych. Warto pamiętać, że ich pozytywne oddziaływanie widać tylko wtedy, kiedy woda, którą pijemy zawiera wodór cząsteczkowy. Może się on znaleźć niekiedy w wodzie pochodzącej z jonizatora i prawdopodobnie dlatego osoby, które ją spożywają odczuwają pozytywne skutki.

Źródła:

Woda wodorowa w Twoim domu

Nowoczesny generator wody wodorowej dla całej rodziny.

Dowiedz się więcej na stronie:

www.molecularhydrogenfoundation.org