setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);

Przenika wszędzie

30 kwietnia 2017 |

Przenika wszędzie

H2 przenika wszędzie

H2 ma szerokość 50 piktometrów. Piktometr to jedna bilionowa metra. Aby uświadomić sobie jak to mało, wyobraźmy sobie pojedynczy włos. Na jego średnicy można zmieścić około 3 milionów cząsteczek H2. Czasem, kiedy mówimy, że w roztworze wodoru cząsteczkowego jest jedna część na milion, wydaje się to bardzo mało, ale jeśli w półlitrowej butelce wody rozpuścilibyśmy H2 w takiej proporcji znalazłoby się tam około 150 trylionów cząsteczek H2., czyli 150 i osiemnaście zer.

Można to też zobrazować na przykładzie łyżeczki wody. W łyżeczce wody wodorowej w której H2 znajduje się około 2 trylionów cząsteczek H2. Jeśli zamienilibyśmy je wszystkie w jednogroszówki to wypełniłyby mniej więcej 333000 stadionów Dallas Cowboys. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ wodór cząsteczkowy jest neutralny, i tak mały, że może dostać się wszędzie w naszym ciele.

H2 dociera do mózgu

H2 może przekraczać barierę krew-mózg, barierę łożyskową i każdą inną znajdującą się w ludzkim organizmie. To ważne, ponieważ 20% tlenu który wdychamy przekazywane jest bezpośrednio do mózgu.

Dwa do czterech procent wdychanego tlenu zamienia się w wolne rodniki, co sprawia, że nasz mózg staje się bardzo podatny na stres oksydacyjny. Substancje takie jak glukoza, sód, alkohol, nikotyna i niektóre narkotyki mogą dostać się do naszego mózgu, a wiele antyoksydantów i witamin już nie.

H2 jest tak mały, że może! Sprawia to, że wodór jest niezwykle obiecującym remedium na występowanie stresu oksydacyjnego w mózgu. H2 może nawet przenikać do wnętrza komórek i redukować stres oksydacyjny w mitochondriach i jądrze komórkowym. Może też pomóc w ochronie DNA i RNA.

Woda wodorowa w Twoim domu

Nowoczesny generator wody wodorowej dla całej rodziny.

Dowiedz się więcej na stronie:

www.molecularhydrogenfoundation.org