setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);

Najskuteczniejszy antyoksydant – wodór h2!

5 lutego 2017 |

Najskuteczniejszy antyoksydant – wodór h2!

Chroni przed działaniem wolnych rodników, poprawia ogólną kondycję organizmu

Zainteresowanie naukowców zdrowotnym wpływem wodoru cząsteczkowego na organizm ludzki ma długą historię. Jednak dopiero ostatnie lata niezbicie potwierdziły skuteczność wodoru w leczeniu i profilaktyce zdrowego życia. Skąd się bierze antyoksydacyjna moc wodoru?

Japońscy naukowcy rozpoczęli badania nad tzw. cudownymi wodami z Lourdes i Tlacote. Kolejne badania utwierdzały ich w przekonaniu, że nie zawierają żadnych niezwykłych pierwiastków, że są zwyczajnymi wodami. Dzięki rozwojowi urządzeń badawczych odkryto zaskakującą cechę „cudownych” wód – niski potencjał REDOX. Dziś zbadanie potencjału REDOX jest czynnością prostą i wymaga jedynie posiadania prostego miernika (stosowanego np. w akwarystyce). Od roku 2005 prowadzone są badania nad skutecznością wody wodorowej w leczeniu i zapobieganiu wielu chorobom. Okazuje się, że komórki poddane terapii wodorowej efektywnie neutralizują wolne rodniki.
Wolne rodniki stale powstają w naszym organizmie, to efekt procesu przemiany materii. Widać to po skórze twarzy czy dłoni, słabszych włosach, proces ten przebiega również wewnątrz organizmu ale tego już nie możemy zaobserwować. Cały czas komórki naszego organizmu umierają, a w ich miejsce pojawiają się nowe. Niestety z wiekiem proces autonaprawy organizmu staje się coraz wolniejszy, niestety starzejemy się.

Jak zatrzymać wolne rodniki?

Cząsteczki wolnych rodników posiadają ładunek ujemny i szukają połączenia z ładunkiem dodatnim. Kiedy znajdują zdrową komórkę naładowaną dodatnio mamy do czynienia z utlenianiem czyli umieraniem komórki. Woda wysoko nasycona wodorem cząsteczkowym H2 przechwytuje ujemnie naładowane komórki wolnych rodników i chroni organizm przed niszczącym działaniem wolnych rodników.

Mała cząsteczka o wielkiej mocy – najskuteczniejsze antyoksydanty

Listę antyoksydantów otwierają witaminy E, A, C – występują one w postaci syntetycznej jak i naturalnej w owocach i warzywach. Dalej mamy wewnątrz- i zewnątrzkomórkowe mechanizmy antyoksydacyjne: dysmutazę ponadtlenkową, katalazę, glutation czy enzym Q10. Na szczycie piramidy znajdujemy wodór H2. Ten najmniejszy występujący w naturze pierwiastek posiada największą zdolność do łączenia się z wolnymi rodnikami i dzięki temu jest najskuteczniejszym antyoksydantem.
Szacowany potencjał wody nasyconej wodorem cząsteczkowym wynosi od – 200 mV aż do – 500 mV. W porównaniu ze zwykłą wodą z kranu (potencjał ok. + 200 mV) to prawdziwa przepaść. Woda bogata w wodór jest superantyoksydantem i zalecana jest do picia wszystkim osobom, którym zależy na oczyszczeniu organizmu z wolnych rodników i profilaktyce zdrowego życia.

Pijcie wodę wodorową codziennie

Bo codziennie nasz organizm poddawany jest szkodliwym wpływom zatrutego środowiska, jemy szybko i niezdrowo, uprawiamy sport – paradoksalnie – produkując więcej wolnych rodników! Dlatego woda odpowiednio nasycona wodorem cząsteczkowym jest remedium na szereg cywilizacyjnych schorzeń. Wystarczy w ciągu dnia wypijać kilka szklanek wody wodorowej H2. Wyjątkowe parametry alkaliczne i potencjał REDOKS są gwarancją zdrowego wpływu na organizm.

Taki mały, a taki skuteczny

Wodór H2 jest najmniejszym pierwiastkiem występującym w naturze. Przyswajany z wodą swobodnie dociera do wszystkich komórek organizmu. Jest jedynym naturalnym antyoksydantem zdolnym do przekroczenia bariery krew–mózg. A dzięki rozmiarowi 0,24 nanometra rozprzestrzenia się najszybciej po całym organizmie chroniąc przed wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym. I jeszcze jedna ważna cecha wody wodorowej. Można ją pić bez ograniczeń, bowiem wodór cząsteczkowy łącząc się w wolnymi rodnikami tworzy czystą wodę. Na koniec warto zacytować jednego z ojców badań nad zdrowotnym wpływem wodoru, Alberta Szent Gyorgiego, który nazwał wodę nasyconą wodorem „paliwem życia”. Pijcie na zdrowie!

Woda wodorowa w Twoim domu

Nowoczesny generator wody wodorowej dla całej rodziny.

Dowiedz się więcej na stronie:

www.molecularhydrogenfoundation.org