setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);
12 lutego 2018 | Generator Wody H2 generator wody wodorowej woda woda antyoksydacyjna woda redox
Woda to główny składnik organizmu człowieka – szacuje się, że stanowi ona od 60 do 70 proc. masy dorosłego człowieka. Czy wiesz, ile szklanek wody powinieneś wypijać codziennie, aby zapewnić sobie dobre samopoczucie? Jaki rodzaj wody wybrać?
Skoro nasz organizm w większości składa się z wody, to naturalnym jest, że jej niedobór jest dla nas bardzo szkodliwy. Pojawienie się pragnienia to znak, że organizm jest odwodniony, zaś utrata wody w wysokości 10 proc. doprowadza do osłabienia – organizm nie potrafi poradzić sobie z jakimkolwiek wysiłkiem fizycznym. Picie wody to sposób, aby zapewnić sobie dobre samopoczucie, a także zdrowie.
Jeżeli spojrzeć na rolę wody w organizmie, to ma ona znaczenie dla przebiegu procesu termoregulacji oraz utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej. Jej obecność warunkuje również prawidłowy przebieg wszystkich zachodzących w organizmie procesów. Regularne picie wody poprawia trawienie, redukuje cholesterol i cellulit, nawilża skórę oraz zmniejsza odczuwanie zmęczenia. Osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, również powinny regularnie sięgać po wodę – dzięki niej nie będą odczuwać ssania w żołądku między posiłkami.
O tym, jak ogromne znaczenia ma systematyczna podaż wody, widać po skutkach odwodnienia. Są one bardzo poważne – zalicza się do nich m.in.: spadek koncentracji, złe samopoczucie i niemożliwość poradzenia sobie z wysiłkiem fizycznym.
Bardzo prawdopodobne, że spotkałeś się ze stwierdzeniem, że osoba dorosła w ciągu dnia powinna wypić co najmniej 1,5 l wody. Czy to prawda? Zapotrzebowanie na wodę każdego z nas jest inne – w dużej mierze zależy od cech indywidualnych, np. płci, wieku czy wykonywanej pracy. Również czynniki środowiska mają znaczenie – wraz ze wzrostem temperatury zapotrzebowanie na wodę wzrasta. Z tego względu przyjmuje się, że każdy powinien samodzielnie obliczyć, ile wody w ciągu dnia powinien wypijać.
Przyjmuje się, że należy wypijać 1 litr wody na każde 30 kg masy ciała. Jeżeli chcesz znać odpowiedź na pytanie, ile pić wody w ciągu dnia, podziel swoją masę ciała przez 30. Wynik to ilość litrów wody, jaką powinieneś spożywać każdego dnia. Przykład: osoba o wadze 90 kg powinna codziennie spożywać 3 l wody (90:30=3).
Ile pić wody? Pamiętaj, że Twoje dzienne zapotrzebowanie na wodę może się zmieniać. Wystarczy zmiana warunków środowiska, np. wzrost temperatury. Latem powinniśmy spożywać więcej wody, bo więcej jej tracimy, intensywnie się pocąc. Wyliczenia należy zatem traktować jako wskazówkę, a nie pewnik, którym zawsze należy się kierować.
Według Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie szczególnie duże zapotrzebowanie na wodę mają kobiety w II i III trymestrze ciąży – powinny one spożywać co najmniej 2,3 l wody na dobę. Picie wody w dużych ilościach jest zalecane także każdej matce karmiącej dziecko piersią – mowa o co najmniej 2,7 l wody na dobę.
Picie wody jest też bardzo ważne w przypadku najmłodszych dzieci. Im maluszek starszy, tym bardziej jest aktywny, zatem wzrasta jego zapotrzebowanie na wodę. W tym przypadku rolą rodziców jest wpajanie dobrych nawyków najmłodszym. Im szybciej dziecko zaprzyjaźni się z wodą, tym chętniej będzie po nią sięgało w dorosłości. Zgodnie z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie dzieci do 3 lat powinny wypijać 1,25 l na dobę. Zapotrzebowanie starszych dzieci, w wieku od 4 do 6 lat, wynosi 1,6 l na dobę. Siedmiolatek powinien wypijać już 1,75 l wody na dobę.
Odpowiedź na pytanie, ile powinno się pić wody dziennie, to nie wszystko – trzeba jeszcze wiedzieć, kiedy po nią sięgać. Podstawową wytyczną jest regularne picie wody. Obowiązkowo szklankę lub nawet dwie należy wypić tuż po przebudzeniu. W ciągu dnia najlepiej uzupełniać ilość wody w organizmie systematycznie – specjaliści zalecają picie wody często, najlepiej małymi łyczkami.
Jeżeli chodzi o łączenie wody z posiłkami, to zalecenie jest następujące: wodę należy pić przed i po posiłkami. Spożywanie wody w trakcie posiłku jest niekorzystne – powoduje zmniejszenie stężenia enzymów trawiennych.
Ilość i częstotliwość picia wody to nie wszystko – pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie, jaką wodę pić, aby zapewnić sobie dobre samopoczucie. Producenci wód proponują naprawdę ogromny wybór – na sklepowych półkach są dostępne wody: mineralna, źródlana, lecznicza i nasycona wodorem (woda wzbogacona wodorem). Ostatniej wcale nie trzeba kupować – dostęp do niej można sobie zapewnić, kupując urządzenie do produkcji wody Redox. Choć urządzenie nie jest tanie, wydatek jest jednorazowy i zwraca się po pewnym czasie.
Czy woda nasycona wodorem to dobra alternatywa dla wody mineralnej i źródlanej? Owszem. Wszystko dzięki jej działaniu – wiadomo, że woda Redox usuwa wolne rodniki i dzięki temu przyczynia się do zachowania młodości na dużej. Ma ona także pozytywny wpływ na metabolizm komórek – wpływa zarówno na ich odporność, jak i wydajność. Mając w domu urządzenie do produkcji wody Redox, wodę wzbogaconą o wodór można wykorzystać na wiele sposobów – można ją pić, może ona posłużyć od mycia ciała czy owoców.
Woda antyoksydacyjna ma terapeutyczne właściwości jedynie wówczas, gdy stężenie wodoru jest odpowiednie. Przyjmuje się, że korzystnie wpływającą na organizm człowieka dzienna dawka wodoru wynosi od 0,5 do 1,6 mg. Generator aktywnego wodoru pozwala uzyskać wodę nasyconą wodorem molekularnym na poziomie 1,2 mg na litr. W takim wypadku niecałe 2 l wody dziennie wystarczają, aby przy okazji skorzystać z dobroczynnych właściwości wodoru molekularnego.
Wiele osób nie może przemóc się do wody z kranu, a gotowanie i studzenie wody jest uciążliwe. Alternatywa? Woda z butelek – wystarczy zakupić kilka, aby zapewnić sobie stały dostęp. Choć to rozwiązanie jest wygodne, to także kosztowne. Co więcej, plastikowe butelki zaśmiecają środowisko naturalne. Picie wody bezpośrednio z butelki, a nie szklanki, nie ułatwia też kontrolowania ilości spożytego płynu. Czy jest jeszcze inna możliwość?
Aby kontrolować ilość spożytej wody i zaoszczędzić pieniądze, warto zaopatrzyć się w urządzenie do produkcji wody Redox. To sposób, aby mieć dostęp do wody Redox przez cały czas.
Źródła:
http://www.molecularhydrogenfoundation.org/frequent-qa/
http://www.molecularhydrogenfoundation.org/concentration-and-solubility-of-h2/
http://www.who.int/water_sanitation_health/publications/2011/tn9_how_much_water_en.pdf
https://www.cdc.gov/nutrition/data-statistics/plain-water-the-healthier-choice.html
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2908954/