setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);
30 kwietnia 2017 | WodaWodorowa Wodór
Zanim zagłębimy się w szczegóły poznajmy najważniejsze właściwości wodoru H2. Wodór cząsteczkowy jest gazem medycznym, co oznacza, że wprowadzenie go do ludzkiego organizmu ma potencjał wywołania pozytywnych skutków biologicznych i terapeutycznych. Nie należy go mylić z wodorem związanym z tlenem w cząsteczce H2O (wodzie). Wodór o którym piszemy ma formę gazu (H2), który może być rozpuszczony w wodzie bez wiązania się z cząsteczkami H2O.
H2 ma ogromny potencjał. Ponad 600 badań przeprowadzonych na całym świecie udowadnia, że jego zastosowanie daje pozytywne efekty w przypadku ponad 170 schorzeń dotykających człowieka. Wodór ma terapeutyczny wpływ na praktycznie każdy organ w ludzkim ciele. Dzięki czemu?
Po pierwsze, H2 to najmniejsza i najlżejsza cząsteczka we wszechświecie. Oznacza to, że może dostać się w dowolne miejsce w ludzkim ciele. H2 jest selektywnym antyoksydantem. Badania wskazują, że H2 może pozytywnie wpływać na stale odbywające się w naszym ciele reakcje zapalne, alergiczne i cukrzycowe. Okazuje się również, że wodór pozytywnie reguluje gospodarkę organizmu antyoksydantami. Jednym z najważniejszych terapeutycznych skutków H2 jest redukcja stresu oksydacyjnego. Badania wskazują, że wodór cząsteczkowy ma potencjał prozdrowotny dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym, wpływa na ekspresję genów, sygnalizację i modulację komórkową.
W skrócie, ma możliwość przeciwdziałania przyczynom chorób a, nie tylko radzenia sobie z objawami. Możemy śmiało stwierdzić, że dobroczynny wpływ wodoru cząsteczkowego na stan organizmu jest wielkim odkryciem.
Źródła: