setTimeout("ga('send','event','Engaged users','More than 10 seconds')",10000);
5 lutego 2017 | WodaWodorowa Zdrowie
Tak, jest nawet bardzo wybuchowy, jednak dopiero gdy jego stężenie w powietrzu wynosi powyżej 4,6 %. W naszym przypadku – nasycania wodorem wody – wszystko jest absolutnie bezpieczne.
Do tej pory nie ma przypadków przedawkowania wody H2. Jednak, jak zawsze, umiar i zdrowy rozsądek są najlepszymi doradcami. Praktycznie nadmiar wodoru powinien być wydychany z powietrzem. Temat ten jest cały czas badany w laboratoriach.
Cały czas trwają badania nad efektywną dawną wodoru cząsteczkowego w codziennej diecie. Obecnie przyjmuje się dawkę 0d 1 do 3 miligramów H2 na litr wody jako skuteczną dawkę prozdrowotną. Jednak zawsze należy pamiętać, że reakcja zależy od indywidualnych cech organizmu. Wodór jest stale wykorzystywany w leczeniu choroby dekompresyjnej, w bardzo dużych stężeniach i praktyka wskazuje na pełne bezpieczeństwo dla organizmu. Wodór jest też naturalnie wytwarzany przez organizm w procesie trawienia błonnika – również bez żadnych skutków ubocznych.
Nie. Minimalna dawka wynosi od 1 do 3 miligramów na litr wody. I taką uznaje się za wystarczającą. Jednak nie ma potwierdzonych klinicznie wyników badań, że zwiększenie ilości wypijanej wody daje większe korzyści organizmowi. Ten temat cały czas jest obszarem badań naukowych.
Więcej informacji: